Udane zakończenie sezonu seniorów [WIDEO]

Bardzo dobrze sezon zakończyli seniorzy Młodzika, którzy pokonali na swoim boisku Mogielankę 2-1. Zespół z Mogielnicy już przed meczem był pewny awansu do ligi okręgowej, ale podszedł do spotkania poważnie i również chciał udanie zakończyć sezon. Dzięki temu nie byliśmy świadkami "pikniku", a dosyć ciekawego meczu. Już na początku zawodnik Młodzika nie wykorzystał rzutu karnego. W 22 minucie sędzia podyktował kolejną jedenastkę, a tym razem pewnym egzekutorem okazał się Dominik Woźniak. Parę minut później bramkę strzelił Maciej Szczepanik, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego. W drugiej połowie Mogielanka wyrównała po strzale z rzutu wolnego pośredniego w polu karnym gospodarzy. Kilka minut przed końcem spotkania bramkę na wagę 3 punktów strzelił Michał Opałka i Młodzik zasłużenie wygrał to spotkanie. Warty odnotowania jest debiut w piłce seniorskiej 16-letniego (r. 2001) Dawida Kality, który zagrał bardzo dobry mecz i to na bardzo odpowiedzialnej pozycji jaką jest środek obrony. Trzeba też wspomnieć o świetnej atmosferze, która towarzyszyła meczowi. Starszych kolegów z trybun wspierali młodsi koledzy, głównie z Młodzika 2006. Ostatecznie debiutancki sezon na boiskach A-klasy kończymy na trzecim miejscu w tabeli.

MŁODZIK RADOM - Mogielanka Mogielnica 2-1 (1-0)

D. Woźniak 22`, M. Opałka 85` ; dla Mogielanki 73`

Skład: A. Dobosz, D. Kamionka, D. Kalita, S. Orchel (46` M. Opałka), F. Janik, M. Szczepanik (68` J. Ulawski), M. Hajduk (84` M. Grzegorczyk), K. Pionka, O. Modzel, D. Woźniak, A. Kacprowicz